Iestājies Draudzē

Cilvēks, kas sāk domāt par iestāšanos draudzē, norāda, ka ir uztvēris Dieva rādītājus: ka vēlas iedziļināties jautājumos par Dieva darbību savā dzīvē un saredz, ka saistības ar mūsu draudzi varētu palīdzēt uzzināt vairāk. Mēs priecājamies par katru līdzgaitnieku mūsu jautāšanas, mācīšanās ceļā, kuŗā arī lūkojam padarīt šo pasauli laipnāku un gaišāku.

Nākošais solis ir izpildīt anketi un to nosūtīt mums. Mācītājs ar jums sazināsies pēc tam, lai jūs kopīgi varētu norunāt satikšanos, lai uzzinātu vairāk par mums un pārrunātu, ko tas nozīmē būt draudzes loceklim.

Esam pievienojuši dažus jautājumus, kas dzirdēti laika gaitā.

Nesaprotu pilnībā, ko nozīmē piedalīšanās draudzē: vai man būtu vieta Sv. Andreja draudzē?

Protams! Vēlamies, lai jūs justos ērti jautāt. Sv. Andreja draudzē saprotam, ka atrodamies dažādos pieturas punktos dzīves ceļā, kur katrs mēģinām izdibināt savu īpašo uzdevumu kā cilvēki. Visi vēlamies būt krietnāki, piedzīvot iekšēju mieru un baudīt laimi savā dzīvē. Tomēr apzināmies, ka to vislabāk panāksim, vēršot fokusu uz citiem, lai arī viņi justos cienīti, piedzīvotu iejūtību un laipnību saskarsmē ar mums. Varbūt Jūs sajūtat īpašu aicinājumu aizstāvēt tos, kuŗi piedzīvojuši netaisnību no citiem. Visas šīs ir zīmes, ka Dieva mīlestības un žēlastības Gars kustas mūsos. Tāda ir draudze.

Mēģinām šīs pieejas īstenot dažādos veidos. Aicinām paskatītis zem “Iesaisties”. Varbūt jums ir citi ieteikumi. Tos ļoti labprāt uzklausām.

Vai varu vest līdz savus nelatviešu piederīgos un draugus?

Sv. Andreja draudze ir sevi vienmēr saredzējusi kā ģimeni, kuŗā ir galvenokārt latviešu izcelsmes ļaudis. Tomēr esam vairāk nekā labu cilvēku saime, kam kopīgi pamati. Dieva aicinājums Kristū, sekot viņam un nest cerības gaismu pasaulē, mūs vieno un veido mūsu identitāti. Vairāki dievkalpojumi Sv. Jāņa baznīcā un arī Sidrabenē notiek abās – latviešu un angļu valodās un latviski nerunājošie ģimenes locekļi un draugi būs silti gaidīti.

Liekas, ka baznīca domāta galvenokārt vecākiem ļaudīm. Vai te būtu vieta maniem bērniem?

Jā, un arī ģimenēm, kuŗās ir viens vecāks, bērniem un pārgurušiem vecākiem. Tāpat pieaugušajiem bez bērniem, vecvecākiem, sirmgalvjiem, jauniešiem. Pazudušajiem, atrastajiem. Dieva parastajiem, vienkāršajiem ļaudīm. Visiem ir vieta un visi ir sirsnīgi gaidīti!

Iestāšanās ankete

lvLV
Scroll to Top